• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2020 Roku

• 20.12.2019
        • składamy Wszystkim Państwu

serdeczne życzenia radosnych i spokojnych

Świąt w gronie najbliższych,

a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności

zarówno w życiu osobistym

jak i zawodowym.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ładach

Grudzień 2019r.

• Zapytanie ofertowe na „Przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłków dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ładach, Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego”

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ładach

Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego

Zaprasza do złożenia ofert cenowych na „Przygotowanie, dostarczenie i wydanie posiłków dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ładach, Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego”.

Szczegóły na stronie BIP Szkoły.

• Podziękowania za udział w akcji „Kartka dla Natalki”

• 06.12.2019
        • Bardzo dziękujemy dzieciom, rodzicom, pracownikom szkoły - wszystkim razem i każdemu z osobna, za ogrom serca włożony w wykonanie kartek świątecznych dla Natalki Kostrzewy. Ilość kartek, które zebrali wolontariusze, przerosła nasze oczekiwania.

Pragniemy szczególnie podziękować pani Emilii Kolmus za pomoc w wysłaniu kartek.

W imieniu opiekunów

Szkolnego Bractwa Wolontariuszy

Dorota Wojtecka

• OBCHODY DNIA WOLONTARIUSZA W NASZEJ SZKOLE

• 06.12.2019
        • Jan Paweł II zawsze swoim życiem starał się udowadniać, co jest najważniejsze. Wielokrotnie powtarzał, że

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.

Te krótkie zdania  doskonale wyjaśniają ideę wolontariatu- bezinteresowne czynienie dobra.

5 grudnia jest od wielu lat uważany za szczególny dzień- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w naszej szkole obyło się głosowanie wśród społeczności szkolnej na najbardziej pomocnego i życzliwego kolegę/koleżankę. Od czwartku 28 listopada do wtorku 4 grudnia uczniowie oddawali glosy. Po ich podliczeniu w klasach młodszych zwyciężyła Karolina Kościńska z klasy II B, w klasach starszych Sara Elbanowska uczennica klasy VII B. Dziewczęta otrzymały medale oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w naszej szkole takich dzieci będzie coraz więcej, bo dobro i życzliwość trzeba promować!

Ponadto wolontariusze ze Szkolnego Bractwa Wolontariuszy przeprowadzili we wszystkich klasach prelekcję na temat wolontariatu.

W imieniu opiekunów Bractwa bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, wychowawcom i nauczycielom za możliwość przeprowadzenia zajęć na godzinach wychowawczych oraz dyrekcji za wspieranie naszych inicjatyw.

Gratuluję również Rodzicom tak wspaniałych dzieci.

Dobro zawsze powraca, więc czyńmy go jak najwięcej.  Pomagajmy innym  i wspierajmy się wzajemnie.

W imieniu opiekunów

Szkolnego Bractwa Wolontariuszy

Dorota Wojtecka

• IV Memoriał szachowy im. Andrzeja Radziewicza

• 03.12.2019
        • 7 grudnia w ZSP Łady odbędzie się IV Memoriał Szachowy im. Andrzeja Radziewicza.

Andrzej Radziewicz był szanowanym i niezwykle lubianym nauczycielem Wychowania Fizycznego w naszej szkole. To właśnie dzięki jego inicjatywie powstała sekcja szachowa w Ładach.

Turniej odbędzie się w sobotę, 7 grudnia. Początek rozgrywek o 10:00, wszyscy zagrają 7 rund.

Przewidywany koniec rozgrywek ok. 14:30. Zawody są przeznaczone dla wszystkich chętnych dzieci z rocznika 2005 i młodszych.

Opiekę w trakcie turnieju nad zawodnikami sprawują opiekunowie prawni. Będziemy walczyć o cenne nagrody, najlepszy z ZSP Łady zdobędzie statuetkę, wszystkie dzieci otrzymają upominki. Rada Rodziców w trakcie turnieju będzie sprzedawała zapiekanki, hot dogi, słodycze i napoje.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, kibicowania i kawiarenki.

Zapisy u p. Magdy Gużkowskiej lub na stronie www.chessarbiter.com