• BEZPIECZNY UCZEŃ - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

• 21.01.2024 19:26
          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BEZPIECZNY UCZEŃ - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI.

W naszej Szkole dbamy o bezpieczeństwo uczniów oraz edukację w tym kierunku. Każdego roku uczniowie klas młodszych poznają podstawowe przepisy o ruchu drogowym.

W ramach edukacji dla bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły 23 października 2019 zaprosiliśmy do naszej szkoły funkcionariuszy z sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Z uczniami klas I-III spotkali się aspirant sztabowy Artur Lipiec oraz sierżant Małgorzata Staniszewska. Tematem spotkania, które zorganizowała p. Barbara Woźniak - wychowawczyni klasy IIIb było przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze. Uczniowie obejrzeli też film profilaktyczny "Bezpieczny uczeń" oraz poznali wyposażenie policjanta kirującego ruchem drogowym. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doswiadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Scenografię spotkania stanowiły prace plastyczne dzieci o temtyce bezpieczeństwa na drodze. A zakończyły je wspólne pamiątkowe fotografie.

Dzięki spotkaniu policjant będzie kojarzył się naszym uczniom jako osoba, ktorej nie należy sie bac i do której zawsze i w każdej sytuacji mozna zwrócić się o pomoc.
            BEZPIECZNY UCZEŃ - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI - Obrazek 3

• Sprawozdanie z akcji „Sprzątanie świata - Polska“ 2019

• 21.01.2024 19:22
          • Dnia 20 września 2019r. nasza szkoła brała udział w akcji „Sprzątanie świata-Polska“2019 pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy!“

Miejscem przeprowadzenia akcji był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ładach i jego okolice. Przed przystąpieniem do akcji koordynatorzy dokonali przydziałów rękawic i worków do poszczególnych klas. Zostały rozwieszone plakaty informacyjne. Koordynatorzy wręczyli każdemu wychowawcy ulotkę informacyjną dotyczącą segregacji śmieci (Jak poprawnie segregować odpady?). Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

koordynatorzy: Anna Juszczyk, Iwona Ignaczak
            Sprawozdanie z akcji „Sprzątanie świata - Polska“ 2019 - Obrazek 1