• Budka lęgowa dla ptaków

• 21.01.2024 13:38
          • Uczeń klasy 2a z niewielką pomocą swojego taty, skonstruował prawdziwą budkę lęgową dla ptaków, która została zamontowana na terenie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wkrótce ujrzymy rodzinę ptaszków osiadlającą się w nowym domku. Czekamy na to z nieciepliwością.
            Budka lęgowa dla ptaków - Obrazek 1
          • DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

• 21.01.2024 13:37
          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele

Na szkolnym korytarzu pojawiła się tablica z dobrymi słowami, życzeniami. Zabierzmy te entuzjastyczne myśli, słowa w naszą wakacyjną podróż. Niech dobre słowa zawsze będą naszą siłą, motywacją, niech każdy nasz dzień rozpoczyna się od powiedzenia dobrego słowa. Bądźmy dla siebie życzliwi, nie oceniajmy – a wyrażajmy szacunek drugiej osobie. Każdego dnia dzielmy się dobrymi słowami.

"Słowo ma wielką moc. Porusza serce i myśli, dodaje otuchy, jest źródłem nadziei. Słowo rodzi się w ciszy, podobnie jak słuchanie wyrasta z milczenia. Aby Dobre Słowo mogło dotrzeć do człowieka, zakiełkować w nim i wydać odpowiedni plon, musi zostać przyjęte, tak jak ziemia przyjmuje w ciszy jesieni czy wczesnej wiosny wpadające w nią ziarno." – I.Majewska-Opiełka.

Już dzisiaj życzymy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, by nadchodzące wakacje były czasem radości, odpoczynku oraz niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń. Życzymy słonecznych wakacji z „dobrym słowem”.

A wszystkim Absolwentom, życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji, wiary we własne siły, wytrwałości w dążeniu do celu i realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko tych szkolnych. Bądźcie szczęśliwi i dążcie do celu . Niech każdy dzień będzie dla Was przygodą i niesamowitym doświadczeniem.

DZIEŃ DOBREGO SŁOWA - Obrazek 1

• Podchody – „Bezpieczne Wakacje”

• 21.01.2024 13:37
          • 21 czerwca jedną z aktywności z okazji Dnia Sportu było uczestnictwo Naszych Uczniów w grze terenowej – podchody.

Zadaniem uczniów było odnalezienie na terenie szkolnym ukrytych pięciu zadań do rozwiązania. Zadania dotyczyły zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji, a także nie zabrakło aktywności fizycznej.  W grze terenowej brali udział uczniowie klas IV-VIII.

Dzieci spędziły miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu rozwiązując ukryte zagadki

z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy.

Zabawa w podchody to fantastyczny sposób na rozwijanie aktywności fizycznej u dzieci oraz komunikacji, integracji społecznej i dobrej umiejętności współpracy w grupie.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.
            Podchody – „Bezpieczne Wakacje” - Obrazek 2