• Reaguj i wspieraj.

• 21.01.2024 18:25
          • Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość - projekt Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8

• Spotkanie z zimą uczniów klasy Ic

• 21.01.2024 18:24
          • Nowa galeria Spotkanie z zimą uczniów klasy Ic została dodana do albumu fotograficznego

Gdy już wreszcie przyszła zima, nic nas w domu nie zatrzyma. Zasypane wszystko śniegiem, a więc… na podwórko biegiem… W galerii zdjęć można zobaczyć jak pierwszaki z klasy „c” korzystały z uroków zimy w czasie ferii. Zapraszamy do oglądania.
            Spotkanie z zimą uczniów klasy Ic  - Obrazek 1

• Informacje dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli

• 21.01.2024 18:24
          • SZANOWNI PAŃSTWO

Informacje dla Rodziców i Uczniów klas I – III

Od poniedziałku 18 stycznia 2021 uczniowie klas I – III powracają do szkoły i realizują tym samym naukę stacjonarną. Obowiązują „Procedury Organizacji Nauki w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Poniatowskiego od 18 stycznia 2021r.” Organizacja zajęć w szkole opiera się na wytycznych obowiązujących w okresie ogłoszonego stanu epidemii w związku z zagrożeniem zakażeniem COVID-19. Rodzice są zobowiązani do wyposażenia dziecka w maseczkę osłaniającą usta i nos (również zapasową), którą uczniowie muszą nosić w każdym przypadku przebywania w przestrzeni wspólnej szkoły: korytarz, szatnia oraz w przypadku braku możliwości zachowania bezpiecznego odstępu 1,5m.

Prezentujemy niektóre zasady funkcjonowania szkoły, szczegóły są zawarte
            w Procedurach i załącznikach „ Zasady organizacji nauki uczniów klas I-III od 18 stycznia 2021r. zgodne z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.”

Szkoła jest otwarta dla uczniów od godziny 7.00.

Nastąpiły pewne zmiany w przydziałach szatni i sal lekcyjnych, które umożliwiają naukę poszczególnych klas bez kontaktów z pozostałymi.

Od poniedziałku 18 stycznia 2021r. klasy Ia, IIb i IIIa wchodzą i wychodzą ze szkoły wejściem A oraz korzystają z szatni A (bez zmian). Klasy Ib, Ic, IIa i IIIb wchodzą i wychodzą ze szkoły wejściem B oraz korzystają z przydzielonych boksów w szatni B.

W związku z powyższym prosimy aby w poniedziałek 18 stycznia 2021r. uczniowie klas Ib, Ic, IIa i IIIb przyniosły z domu, w workach obuwie na zmianę. Obuwie zmienne, które pozostało w indywidualnych szafkach dzieci w szatni A, uczniowie odbiorą wraz z wychowawcami.

Świetlica funkcjonuje w godzinach 7.00 – 8.30 oraz 11.00 – 17.00. W czasie pandemii prosimy Państwa o ograniczenie przebywania dziecka w świetlicy szkolnej w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19.

WAŻNE ! Prosimy rodziców, aby przez dziennik Librus lub w dzienniczku korespondencji dziecka, zgłosili do wychowawcy w terminie 18 stycznia 2021r., potrzebę korzystania przez dziecko z opieki świetlicowej, z podaniem godzin pobytu. Informacja ta umożliwi ustalenie opieki w danej grupie, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W godzinach 7.00 – 8.30 uczniowie, którzy nie mają lekcji, przebywają w świetlicy.

Uczniowie mogą korzystać z obiadów w jadalni szkolnej.

Autobusy szkolne kursują zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy.

Uczniowie po lekcjach są odbierani przez rodziców/opiekunów prawnych/osoby upoważnione lub pozostają pod opieką nauczyciela świetlicy.

Odbiór uczniów ze świetlicy zgłaszamy domofonem na portierni w budynku A.

Uczniowie muszą być wyposażeni we własne przybory szkolne.

Uczniowie będą mogli uczestniczyć w ustalonych na początku roku szkolnego zajęciach dodatkowych, realizowanych przez nauczycieli szkoły.

Informacje dla Rodziców i Uczniów klas IV – VIII

Uczniowie klas IV – VIII kontynuują naukę zdalną. Tak jak przed feriami obowiązuje Regulamin kształcenia na odległość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ładach w okresie czasowego zawieszenia funkcjonowania placówki od 24 października 2020r. Dla chętnych uczniów klas ósmych ustalone są konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych, z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.