• Dzień Dobrego Słowa luty 2021

• 21.01.2024 18:32
          • Drodzy Uczniowie,  Szanowni  Rodzice, Nauczyciele
            W dniu jutrzejszym, czyli 13 lutego  przypada Dzień Dobrego Słowa, my będziemy świętować ten dzień właśnie dzisiaj w połączeniu ze zbliżającymi się Walentynkami.
            Przesyłamy Wszystkim "Bukiet Dobrych Życzeń"  w postaci kolorowych, twórczych prac Naszych Uczniów.

Łącząc ze sobą te dwie  uroczystości możemy jednocześnie wysłać walentynkę lubianej osobie, a także wykazać się dobrymi, miłymi uczynkami.

Pamiętajmy! Tylko poprzez używanie dobrych, życzliwych słów, możemy świat czynić lepszym.

Te dwa wydarzenia uświadamiają nam, jak ważne w naszym życiu są emocje i radzenie sobie z nimi każdego dnia. Mówienie o swoich uczuciach uczy nas świadomie budować wyobrażenie o drugim człowieku. Tylko poprzez uprzejmość, łagodność i życzliwość w swoich wypowiedziach możemy stworzyć pozytywne relacje z drugim człowiekiem. Warto o to dbać, aby inni widzieli w nas dobrego człowieka. Bo to miłość do świata i ludzi motywuje człowieka do bycia dobrym, to dzięki uczuciom, szacunku, akceptacji i trosce o  innych  możemy mieć poczucie spełnienia i być zadowolonym ze swojego życia.

Często zapominamy o używaniu dobrych słów, o empatii do drugiego człowieka, zapominamy o kulturze języka, słowa, o zwyczajnym byciu miłym w kontakcie z innymi ludźmi. Dlatego dziś ponownie przypominamy  sobie wszystkie życzliwe, dobre słowa, które wywołują radość i  uśmiech na twarzy innych osób.

Pamiętajmy o tym i szanujmy się nawzajem każdego dnia J.

Małgorzata Lichomska

• Aktywni zimą

• 21.01.2024 18:31
          • Uczniowie klas IV-VIII dostali niedawno propozycję, aby przesyłać zdjęcia z zabawy na śniegu. Zapraszamy do galerii.

Możecie dalej przysyłać zdjęcia! Galeria będzie rosła!

Pokażcie jakie macie pomysły na zimowe szaleństwo. :)

• Dzień Bezpiecznego Internetu.

• 21.01.2024 18:30
          • Zastanawialiście się kiedyś, jak zagrożona jest wasza prywatność w sieci? Obejrzyjcie prezentację! Bądźcie bardziej świadomi.