• Dzień Ziemi w klasie 2B

• 21.01.2024 13:16
          • 22 kwietnia klasie 2B zorganizowane były ciekawe zajęcia z okazji Dnia Ziemi.

Uczniowie wykazali się duża wiedzą na temat jak dbać o środowisko. Oglądali prezentację i film, rozwiązywali zagadki o tematyce ekologicznej i wykonali prace plastyczne.

Więcej zdjęć z obchodów Dnia Ziemi znajduje się w Galerii.
            Dzień Ziemi w klasie 2B - Obrazek 1

• Nauka i zabawa w matematycznym sklepie

• 21.01.2024 13:16
          • Uczniowie klasy II c zostali zaproszeni dziś przez swoje panie do matematycznego sklepu. Można było w nim „kupić” owoce, przybory szkolne i słodkie drobiazgi.

Wcześniej każdy uczeń samodzielnie przygotował określoną kwotę kartonikowych pieniążków (z nadrukiem banknotów i monet będących w obiegu). Potem mali klienci „kupowali” wybrane towary. Musieli się jednak wykazać znajomością dodawania, odejmowania i mnożenia, bo pani sprzedawczyni - w tej roli wystąpiła dziś p. Monika - pytała ile powinni zapłacić i jaką kwotę reszty otrzymać. Każdy klient spisał się na medal i doskonale znał odpowiedź na te pytania.

To była bardzo pouczająca praktyczna lekcja matematyki. Inspiracją do jej zorganizowania było opowiadanie, które czytaliśmy wspólnie dzień wcześniej.

Kolejne ciekawe lekcje przed nami - więcej zdjęć z naszego matematycznego sklepu można obejrzeć w Galerii zdjęć klas I-III.

Katarzyna Witanowska, Monika Sow
            Nauka i zabawa w matematycznym sklepie - Obrazek 2

• JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM?

• 21.01.2024 13:15
          • Droga Uczennico! Drogi Uczniu!
            Pamiętaj, że na poziom Twojego stresu na dzień przed egzaminem mają wpływ wszystkie wcześniej podjęte przez Ciebie działania, Twoje przygotowanie, codzienne nawyki oraz Twój sposób myślenia.
            To Ty masz ogromny wpływ na to, jak się dziś czujesz!
            JAK RADZIĆ SOBIE  ZE STRESEM  EGZAMINACYJNYM? - Obrazek 1
          • Co za mumie!

• 21.01.2024 13:15
          • 26 kwietnia 2022 roku  klasa 1d udała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie wzięła udział w lekcji muzealnej pt. ,,Przepis na mumię”.

Lekcja odbywała się w otoczeniu eksponatów datowanych na 2 tysiące lat i starsze. Posągi egipskich bogów i sarkofagi wywoływały niezapomniane wrażenie.

Uczniowie wysłuchali mitu o Ozyrysie, z którego poznali Ozyrysa, Izydę, Seta i Horusa oraz zwyczaje dawnych Egipcjan. Nie zabrakło tez talizmanów, hieroglifów i oczywiście sztuki balsamowania umarłych.

Uczniowie pełni nowej wiedzy i przeżyć powrócili do szkoły.

Joanna Osęka-Więcławicz
            Co za mumie! - Obrazek 1

• Rowerowy Maj 2022

• 21.01.2024 13:14
          • Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników Naszej Szkoły do udziału w Kampanii Rowerowy Maj 2022.

Kampania odbywać się będzie przez cały maj, tj. od 4 do 31 maja 2022 r.

Zasady rowerowej zabawy są niezwykle proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze w sposób aktywny na lekcje, otrzymuje naklejki do indywidualnego rowerowego dzienniczka oraz na wspólny plakat klasowy.

Aktywnie tzn. na rowerze, hulajnodze, deskorolce, wrotkach lub rolkach.

Niezbędna do udziału jest podpisana zgoda rodzica i klauzula informacyjna.

Pliki do pobrania tutaj:

ZGODA RODZICA NA UDZIAŁ

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Ostateczny termin oddania zgody to 29 kwietnia 2022.
            Rowerowy Maj 2022 - Obrazek 1