• ŚWIĘTO SZKOŁY

• Nowa galeria ŚWIĘTO SZKOŁY została dodana do albumu fotograficznego

Każdego roku 07 maja w dniu rocznicy urodzin Patrona Naszej Szkoły ks. Józefa Poniatowskiego uroczyście obchodzimy Święto Szkoły. W poprzednich latach pandemia pokrzyżowała nam plany, jednak w tym roku mogliśmy zebrać się w auli, by wspólnie świętować to ważne dla NAS wydarzenie. W tym roku obchody rozpoczęły się apelem z udziałem władz gminny, nauczycieli, społeczności uczniowskiej oraz innych zaproszonych, wspaniałych gości. Wzruszającą część artystyczną przygotowała p. Iwona Pastuszka, a oprawą muzyczną zajęła się nieoceniona p. Elżbieta Borsuk. W akademii brały udział również PRZEDSZKOLAKI z Bajkowego Przedszkola oraz uczniowie klasy 2a. Punktem kulminacyjnym każdych urodzin jest tort. Tak było również i tym razem. Wszyscy mogli skosztować przepysznego wypieku z Logo Naszej Szkoły ufundowanego przez Radę Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej jakże pięknej uroczystości, która na długo zostanie w sercach każdego z nas.
            ŚWIĘTO SZKOŁY - Obrazek 1

• „ NIE KRZYWDZĘ, ROZUMIEM, POMAGAM” 2022

• 21.01.2024 13:18
          • Nowa galeria „ NIE KRZYWDZĘ, ROZUMIEM, POMAGAM” została dodana do albumu fotograficznego.

Już po raz szósty nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu ogłaszając kwiecień miesiącem na niebiesko.

Tradycyjnie w kwietniu budynek naszej szkoły podświetlony został na niebiesko, a szkolne sale i korytarze wypełniły się dekoracją w kolorze niebieskim oraz gazetkami, na których znajdą się najważniejsze informacje odnośnie trudności z jakimi borykają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

Przez cały kwiecień uczniowie mogli skorzystać ze ścieżki sensoryczno-edukacyjnej. Dzięki temu doświadczeniu choć przez chwilę poczuli, zobaczyli, przekonali się jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.

Kulminacją miesięcznych działań szkolnych był uroczysty apel oraz spotkanie społeczności szkolnej z p. Anną Kopytkowską mamą Krzysia, chłopca dotkniętego autyzmem, która podzieliła się z nami wiedzą i opowiedziała jak wygląda życie z autystycznym dzieckiem w rodzinie.
            „ NIE KRZYWDZĘ, ROZUMIEM, POMAGAM”  - Obrazek 5

• Czy wszyscy widzą i czują tak samo ?

• 21.01.2024 13:18
          • …o tym przekonali się dziś uczniowie klasy II c, którzy wzięli udział w warsztatach sensorycznych. Sprawdzenie wrażliwości swojego dotyku, wzroku i węchu było możliwe dzięki Paniom współorganizującym kształcenie w naszej szkole- p. Monice Sowie, p. Iwonie Witek oraz p. Małgorzacie Lichomskiej. Przygotowały One różnorodne zadania dla uczniów dostarczające  bodźców zmysłowych, m.in. pudło z niespodzianką i ścieżkę sensoryczną. Dodatkowo Panie utrudniły prawidłowe odbieranie wszystkich wrażeń (co widać na zdjęciach), aby każdy uczeń mógł się przekonać i zrozumieć, jak odbiera je osoba ze spektrum autyzmu.  Dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii zdjęć klas I-III.

Katarzyna Witanowska
            Czy wszyscy widzą i czują tak samo ?  - Obrazek 3

• Warsztaty sensoryczne w 2B

• 21.01.2024 13:16
          • Dnia 26 kwietnia 2022 r. w klasie 2B odbyły się warsztaty sensoryczne, które miały na celu przybliżenie funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie wykonywali różne zadania: pokonywali ścieżkę sensoryczną, rozpoznawali zapachy z zawiązanymi oczami, łowili nakrętki, układali puzzle i nawlekali koraliki.

Warsztaty prowadziły p. Małgorzata Lichomska i Katarzyna Szybuńka. Więcej zdjęć w Galerii.
            Warsztaty sensoryczne w 2B - Obrazek 1