• Gminne biegi przełajowe

• 21.01.2024 13:03
          •  W czwartkowe chłodne przedpołudnie odbyły się gminne zawody w indywidualnych biegach przełajowych.

Zawodnicy rywalizowali na trasie wytyczonej w Parku im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie.

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła 12 medali, w tym 4 złote! 🙂

Poniżej zawodnicy, którzy uzyskali awans do kolejnego etapu (czwarte klasy nie biegają na szczeblu powiatowym).

Gminne biegi przełajowe
          • Uczniowie klas 2b i 2c czekają na wielkanocny owies

• 21.01.2024 13:01
          • Zgodnie z wielkanocną tradycją drugoklasiści przy pomocy swoich Pań założyli hodowlę owsa. Z zaangażowaniem przygotowali własnoręcznie ozdobione pojemniczki na ziemię i ziarno. Następnie wysiali owies zgodnie z instrukcją. Zapewnili swoim hodowlom światło słoneczne i regularne zraszanie. Teraz pozostaje tylko czekać, aż owies wzejdzie, obserwować cały proces i notować spostrzeżenia na kartach hodowcy w zeszycie do edukacji przyrodniczej. Nie możemy się już doczekać zielonych pędów. Poinformujemy, jak tylko się pokażą.

Więcej zdjęć z wysiewania owsa można znaleźć w galerii zdjęć klas I- III. Zachęcamy do oglądania.

Barbara Woźniak, Katarzyna Witanowska, Monika SowaUczniowie klas 2b i 2c czekają na wielkanocny owies  - Obrazek 3

• Wiosenne wydarzenia w naszej szkoleWiosenne wydarzenia w naszej szkole

• 21.01.2024 13:00
          • W dniach 21 marca i 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Lasów, Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Wody. Nasi uczniowie w klasach wykonali plakaty i gazetki dotyczące oszczędzania wody oraz spędzania wolnego czasu w lesie z poszanowaniem przyrody. Niektórzy z uczniów przygotowali ciekawe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli przyrody i biologii np. gry planszowe, krzyżówki, a dla nauczycieli języka polskiego- interesujące opowiadania i wiersze. W dniu Światowego Dnia Wody chętni uczniowie wymieniali walory wody mineralnej bądź źródlanej, którą z ochotą spożywają na co dzień.

Dziękujemy uczniom, naucycielom i rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji.

koordynatorzy: Iwona Ignaczak, Anna Juszczyk