• Kolejne ciekawe lekcje w II c

• 21.01.2024 13:06
          • Tym razem uczniowie utrwalali rozpoznawanie poznanych ostatnio części mowy (rzeczowników, czasowników, przymiotników) oraz dzielenie w zakresie 30. Najlepiej uczyć się w ruchu, więc, żeby gramatyka gładko weszła do głowy opuścili salę lekcyjną i dobierali się w grupy tworzące poprawne wyrażenia. A jeśli dzielenie- to najlepiej cukierków! Takie „inne” lekcje na długo zostają w pamięci.

Więcej zdjęć w Galerii- zapraszamy do oglądania!

Katarzyna Witanowska, Monika Sowa
            Kolejne ciekawe lekcje w II c  - Obrazek 1

• Wielkanocna palma klasy II c już uwita!

• 21.01.2024 13:05
          • Wtorkowe popołudnie w klasie II c było bardzo pracowite. Grupa Uczniów razem ze swoimi Mamami wykonała przepiękną palmę wielkanocną. Dzieło weźmie udział w dwóch konkursach- CKR „Raszyńskie Palmy Wielkanocne 2022” oraz w XII Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych w kościele pw. Św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach Bankowych. Serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy, poświęcony czas i zaangażowanie w wykonanie palmy: p. Małgorzacie Jędrzejczyk i Zosi, p. Ewelinie Szymańskiej i Mai oraz Mateuszowi, p. Edycie Serwon i Juliance, p. Marcie Czarneckiej i Kacprowi, p. Ewie Maleckiej i Zosi, p. Dagmarze Woźniak i Oli, p. Karolinie Kolanowskiej i Jankowi. Serdeczne podziękowanie składamy również p. Marcinowi Kolanowskiemu, który przetransportował naszą palmę do raszyńskiej Austerii.

Więcej zdjęć z wicia naszej palmy można obejrzeć w Galerii- zapraszamy!

Katarzyna Witanowska, Monika Sowa
            Wielkanocna palma klasy II c już uwita!  - Obrazek 3

• „Książki dla kolegów z Ukrainy w bibliotece !”

• 21.01.2024 13:04
          • Możliwość zagłębienia się w lekturze i obcowania z ulubionymi bohaterami literackimi to wytchnienie dla duszy – jakże potrzebne szczególnie najmłodszym uchodźcom z Ukrainy przybywającym do naszego kraju. Dlatego biblioteka szkolna we współpracy z Wydawnictwem Nowa Era włączyła się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania mającą na celu dostarczenie ukraińskim dzieciom przebywającym w Polsce książek w ich ojczystym języku. Taka książka  może stać się namiastką domu i choć na chwilę odciągnąć ich myśli od sytuacji, w której się znalazły, zapewnić zajęcie w nie kończącym się oczekiwaniu, dać moment uśmiechu. To ważne, bo przecież nadzieja jest najpotężniejszą siłą pomagającą przetrwać trudne momenty!

Jak pięknie powiedział Mieczysław Kotarbiński:

Ludzkość wymyśliła dwie doniosłe rzeczy na świecie. Najmądrzejszą rzecz - książkę i najgłupszą – wojnę.

Niech zatem mądrość zwycięża!
            „Książki dla kolegów z Ukrainy w bibliotece !” - Obrazek 1

• Mistrzostwo Gminy w piłce nożnej

• 21.01.2024 13:04
          • Dziewczęta i chłopcy z Ład zwyciężyli w gminnych zawodach w piłce nożnej w kategorii rocznik 2009 i młodsi.

We wtorek 5 kwietnia na boisku SP w Raszynie nasze drużyny zagrały przeciwko drużynom gospodarzy.

O wszystkim decydował jeden mecz.

W meczu dziewcząt pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem. W drugiej połowie obejrzeliśmy popis Ani Nurkiewicz, która zdybywając gol za golem, doprowadziła nasz zespół do zwycięstwa.

Później przyła pora na chłopców. Od samego początku był to trudny mecz. Przez większość czasu prowadzili nasi rywale. Na szczęście udało się doprowadzić do dogrywki, a w niej błysnął nasz uczeń Kacper Kabzia. Zdobył 3 bramki w 5 minut i wystarczyło utrzymać bezpieczny wynik do końca.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w etapie powiatowym.