• Medal w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym
        • 2024
        • Tuż przed majówką dziewczęta z naszej szkoły pojechały do Brwinowa na powiatowe zawody w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Młodsze dziewczynki zajęły pechowe 4 miejsce, natomiast drużyna starsza zdobyła srebrne medale. Warto odnotować że indywidualne najlepszy wynik uzyskała Alicja Pałysa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
          Nowa galeria Medal w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym została dodana do albumu fotograficznego

• Informacje o egzaminie ósmoklasisty
        • Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

Egzamin ósmoklasisty 14, 15 i 16 maja 2024 roku

O godzinie 8.30 zespoły nadzorujące egzamin wpuszczają uczniów do sal egzaminacyjnych. Miejsca są losowane. Konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość ucznia np. legitymacja szkolna, dowód osobisty lub inny dokument. Uczeń powinien również posiadać długopis/ pióro z czarnym wkładem.

O godzinie 8.40 przewodniczący  zespołu nadzorującego,  wraz z uczniem , odbiera arkusze egzaminacyjne od dyrektora szkoły.

O godzinie 9.00 arkusze zostają rozdane i rozpoczyna się egzamin. Po rozdaniu arkuszy uczniowie spóźnieni nie będą wpuszczani do sali egzaminacyjnej.

W dniu 14 maja 2024 roku uczniowie klas ósmych piszą egzamin z języka polskiego. Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 9.00. Egzamin trwa 120 minut. Dla uczniów z dostosowaniem w postaci wydłużenia czasu, egzamin trwa 180 minut.

W dniu 15 maja 2024 roku uczniowie klas ósmych piszą egzamin z matematyki. Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 9.00. Egzamin trwa 100 minut. Dla uczniów z dostosowaniem w postaci wydłużenia czasu, egzamin trwa 150 minut.

W dniu 16 maja 2024 roku uczniowie klas ósmych piszą egzamin z języka angielskiego. Rozpoczęcie egzaminu o godzinie 9.00. Egzamin trwa 90 minut. Dla uczniów z dostosowaniem w postaci wydłużenia czasu, egzamin trwa 135 minut.

Wszyscy uczniowie zostali szczegółowo poinformowani o przebiegu egzaminu, jednakże, na wszelki wypadek podajemy skrót niezbędnych wiadomości o egzaminie 2024r.

Instrukcja zaznaczania odpowiedzi

Drodzy Uczniowie!

Życzymy powodzenia! Do egzaminu jesteście przygotowani.

Ogólne zasady przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty.

• Daria zwycięzcą Konkursu Piosenki o Zdrowiu
        • 2024
        • 9 maja w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" w Otrębusach odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pruszkowie. Wzięły w nim udział także uczennice naszej szkoły Zofia Buda z kl. 3a, Daria Klimek z kl. 6c oraz Danusia Buda z Bajkowego Przedszkola.

Dziewczyny zaprezentowały piosenki o zdrowiu, do których tekst ułożyły samodzielnie.

Zwycięzcą III kategorii wiekowej klas 5-8 została Daria Klimek, która tym samym będzie reprezentować powiat pruszkowski w etapie wojewódzkim 6 czerwca w Siedlcach.

Wielkie gratulacje!!!

• Święto Szkoły
        • 2024
        •   Akademia z okazji Święta Szkoły została zorganizowana w tym roku 10 maja 2024 roku. Na uroczystości gościliśmy nowo wybraną panią Wójt, Bogumiłę Stępińską – Gniadek wraz z radnymi z naszej Gminy. Pani Dyrektor, Irena Uszyńska, wręczyła także dyplomy uczniom, którzy uzyskali tytuł laureata i finalisty w konkursach i olimpiadach ogólnopolskich oraz na szczeblu wojewódzkim.

Święto Szkoły związane było z 261. rocznicą urodzin księcia Józefa Poniatowskiego. Książę nie chodził wprawdzie do szkoły, bo miał prywatnego guwernera, ale też musiał się uczyć, miał swoje bardziej i mniej ulubione przedmioty, też mu się nudziło.

A jak spędzał wolny czas? O tym było właśnie przedstawienie przygotowane przez uczniów: Maję i Mateusza Szymańskich oraz Julię Grzymek, którzy grali współczesną rodzinę, a także Filipa Balcerowskiego, Basię Szymańską, Małgosię Szuwarowską i Oliwię Zychowicz, którzy wcielili się w rodzinę księcia Józefa Poniatowskiego (cóż to była za atrakcja nałożyć stroje z epoki, szczególnie peruki wzbudzały dużo emocji). Otóż okazało się, że Patron naszej szkoły uczył się języka francuskiego (w sumie język polski też był dla niego jak obcy, bo wychowywał się na dworze w Wiedniu), grał na klawikordzie, uwielbiał jeść szpinak, tańczył menueta (znakomity pokaz uczniów klasy II B przygotowany przez panią Annę Juszczyk), ćwiczył fechtunek i robił błędy ortograficzne, bo język polski był dla niego trudny. Ot, zwyczajne życie niezwyczajnego bohatera spod Raszyna.

Scenariusz napisała pani Iwona Pastuszka, oprawę muzyczną i chór szkolny przygotowała pani Elżbieta Borsuk.

• Antoni i Szymon nagrodzeni w konkursie o Św. Janie Pawle II
        • 2024
        • W listopadzie 2023 r. odbył się Archidiecezjalny Konkurs Santo Subito " Święty Jan Paweł II stróż Kościoła nauczający prawd wiary".

Praca plastyczna Antoniego Pasia ucznia kl. 7b  - "Rozmowa Papieża z Ali Agcą" zdobyła III miejsce a Szymona Pilarskiego ucznia kl. 7c wyróżnienie

Wielkie gratulacje!!!