• Zasady obowiązujące w świetlicy

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze świetlicy!
          • KARTA ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
          • Pokaż
      • Drogie dzieci. Przesyłamy Wam kilka propozycji spędzenia kreatywnie wolnego czasu
      • Z życia świetlicy szkolnej

• 13.01.2021 11:33
        • Świetlica niezmiennie pełni funkcje, które mają zasadniczy wpływ na rozwój dzieci (opiekuńczo-wychowawczą i dydaktyczną) i jest integralną częścią społeczności szkolnej.
        • Za główny cel świetlicy uważa się zapewnienie podopiecznym opieki przed i po zajęciach szkolnych. Zadaniem świetlicy jest stworzenie warunków do właściwego rozwoju i kształcenia umiejętności. Świetlica wspomaga rodziców w wychowaniu pociech. Dzieci uczęszczające w zajęciach świetlicowych uczą się m. in. planowania pracy, podejmowania decyzji, kształcenia sprawności manualnych. Lista zajęć świetlicowych jest długa i wzbogacana o atrakcyjne zajęcia.

Takie działania realizuje właśnie świetlica szkolna w ZSP w Ładach, która promuje swojeą aktywność na specjalnie poświęconej stronie ŚWIETLICA | Zespół Szkolno Przedszkolny w Ładach (edupage.org). Świetlica ZSP w Ładach od września 2020 r. ma „inny wymiar”- nowe klasy, które są położone na parterze i I piętrze. Sale świetlicowe wyposażone są w tablice interaktywne, gry dydaktyczne, zasoby książkowe, zabawki, a korytarze udekorowane są pracami dzieci.

Wychowawcy świetlicy w ZSP w Ładach to nie tylko profesjonaliści, to także pasjonaci, którzy poszerzają swoją wiedzę na szkoleniach. To my w świetlicy pamiętamy o nietypowych świętach : Dniu uśmiechu, Dniu pluszowego misia, Dniu postaci z bajek itp. Nasi podopieczni w świetlicy relaksują się po zajęciach lub podejmują się kreatywnych wyzwań zaproponowanych przez opiekuna. Nauczyciele – wychowawcy wykazują się umiejętnością współpracy ze wszystkimi pedagogami, są wszechstronnie zorganizowani, szczegółowo planują organizację czasu wolnego dzieci poprzez zajęcia plastyczne, muzyczne , „żywego słowa”, nieocenione gry integracyjne czy konkursy. Starają się wspierać w rozwoju każde dziecko, a pojawiające się sytuacje konfliktowe lub trudności wychowawcze są bezzwłocznie rozwiązywane przy ścisłej współpracy pedagoga i psychologa szkolnego.

W tym roku zimowy czas nie jest bogaty w atrakcje dla dzieci, dlatego nauczyciele świetlicy postanowili stworzyć bank kreatywnych pomysłów – listę z zabawami dla milusińskich. Bogate propozycje gier i aktywności znajdziecie Drodzy Rodzice i Dzieci na edufunkids.com, bystredziecko.pl, mojedziecikreatywnie.pl, miastodzieci.pl, rodzicielskieinspiracje.pl, haart.pl, eduzabawy.com, digipuzzle.net, zabawy.zielonagrupa.pl, zabawy.org., printoteka.pl. Na Facebooku, wbrew pozorom, także są edukacyjne strony, np.Happyfeetanimacje, Twórcza świetlica. Swoją propozycję przygotowali także Telewizja Polska, na specjalnie poświęconej stronie ferie.tvp.pl uczniowie z pewnością znajdą coś dla siebie oraz Salon edukacyjny Empik z cyklem warsztatów pt. „Przecinek i kropka”.

Dzieci z niecierpliwością czekają na powrót, a my nauczyciele szykujemy moc pomysłów na zajęcia świetlicowe. W planach mamy zajęcia relaksacyjne, zajęcia taneczne, dramy, biblioterapii i bardzo popularną ogólnopolską wymianę pocztówkową.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy bezpiecznych, kreatywnych ferii zimowych.

Katarzyna Bryczek