• ŚWIĘTO SZKOŁY

• Nowa galeria ŚWIĘTO SZKOŁY została dodana do albumu fotograficznego

Każdego roku 07 maja w dniu rocznicy urodzin Patrona Naszej Szkoły ks. Józefa Poniatowskiego uroczyście obchodzimy Święto Szkoły. W poprzednich latach pandemia pokrzyżowała nam plany, jednak w tym roku mogliśmy zebrać się w auli, by wspólnie świętować to ważne dla NAS wydarzenie. W tym roku obchody rozpoczęły się apelem z udziałem władz gminny, nauczycieli, społeczności uczniowskiej oraz innych zaproszonych, wspaniałych gości. Wzruszającą część artystyczną przygotowała p. Iwona Pastuszka, a oprawą muzyczną zajęła się nieoceniona p. Elżbieta Borsuk. W akademii brały udział również PRZEDSZKOLAKI z Bajkowego Przedszkola oraz uczniowie klasy 2a. Punktem kulminacyjnym każdych urodzin jest tort. Tak było również i tym razem. Wszyscy mogli skosztować przepysznego wypieku z Logo Naszej Szkoły ufundowanego przez Radę Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej jakże pięknej uroczystości, która na długo zostanie w sercach każdego z nas.

• ZAPROSZENIE

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ładach

wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Uczniami

ma zaszczyt zaprosić

na

Uroczystość Święta Szkoły

połączoną

z Urodzinami Patrona Szkoły Księcia Józefa Poniatowskiego

która odbędzie się

6 maja 2022 r., o godz. 10.30 w auli szkoły.

• Czy wszyscy widzą i czują tak samo ?

• …o tym przekonali się dziś uczniowie klasy II c, którzy wzięli udział w warsztatach sensorycznych. Sprawdzenie wrażliwości swojego dotyku, wzroku i węchu było możliwe dzięki Paniom współorganizującym kształcenie w naszej szkole- p. Monice Sowie, p. Iwonie Witek oraz p. Małgorzacie Lichomskiej. Przygotowały One różnorodne zadania dla uczniów dostarczające  bodźców zmysłowych, m.in. pudło z niespodzianką i ścieżkę sensoryczną. Dodatkowo Panie utrudniły prawidłowe odbieranie wszystkich wrażeń (co widać na zdjęciach), aby każdy uczeń mógł się przekonać i zrozumieć, jak odbiera je osoba ze spektrum autyzmu.  Dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii zdjęć klas I-III.

Katarzyna Witanowska

• „ NIE KRZYWDZĘ, ROZUMIEM, POMAGAM”

• Nowa galeria „ NIE KRZYWDZĘ, ROZUMIEM, POMAGAM” została dodana do albumu fotograficznego.

Już po raz szósty nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu ogłaszając kwiecień miesiącem na niebiesko.

Tradycyjnie w kwietniu budynek naszej szkoły podświetlony został na niebiesko, a szkolne sale i korytarze wypełniły się dekoracją w kolorze niebieskim oraz gazetkami, na których znajdą się najważniejsze informacje odnośnie trudności z jakimi borykają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

Przez cały kwiecień uczniowie mogli skorzystać ze ścieżki sensoryczno-edukacyjnej. Dzięki temu doświadczeniu choć przez chwilę poczuli, zobaczyli, przekonali się jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem.

Kulminacją miesięcznych działań szkolnych był uroczysty apel oraz spotkanie społeczności szkolnej z p. Anną Kopytkowską mamą Krzysia, chłopca dotkniętego autyzmem, która podzieliła się z nami wiedzą i opowiedziała jak wygląda życie z autystycznym dzieckiem w rodzinie.

• Konkurs online z okazji Dnia Flagi

• Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców do uczestnictwa w konkursie online z okazji Dnia Flagi.

Konkurs jest organizowany przez Centrum Kultury Raszyn, do zdobycia cenne nagrody.

Szczegółowe informacje co do przebiegu i organizacji konkursu na stronie CKR,

link poniżej: https://liblink.pl/axMJDiQkqd

Każdy uczeń, który będzie uczestniczył w konkursie otrzyma +1 punkt z zachowania.

Pozdrawiam,

Michał Mielniczuk

• Warsztaty sensoryczne w 2B

• Dnia 26 kwietnia 2022 r. w klasie 2B odbyły się warsztaty sensoryczne, które miały na celu przybliżenie funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie wykonywali różne zadania: pokonywali ścieżkę sensoryczną, rozpoznawali zapachy z zawiązanymi oczami, łowili nakrętki, układali puzzle i nawlekali koraliki.

Warsztaty prowadziły p. Małgorzata Lichomska i Katarzyna Szybuńka. Więcej zdjęć w Galerii.

• Dzień Ziemi w klasie 2B

• 22 kwietnia klasie 2B zorganizowane były ciekawe zajęcia z okazji Dnia Ziemi.

Uczniowie wykazali się duża wiedzą na temat jak dbać o środowisko. Oglądali prezentację i film, rozwiązywali zagadki o tematyce ekologicznej i wykonali prace plastyczne.

Więcej zdjęć z obchodów Dnia Ziemi znajduje się w Galerii.

• Nauka i zabawa w matematycznym sklepie

• Uczniowie klasy II c zostali zaproszeni dziś przez swoje panie do matematycznego sklepu. Można było w nim „kupić” owoce, przybory szkolne i słodkie drobiazgi.

Wcześniej każdy uczeń samodzielnie przygotował określoną kwotę kartonikowych pieniążków (z nadrukiem banknotów i monet będących w obiegu). Potem mali klienci „kupowali” wybrane towary. Musieli się jednak wykazać znajomością dodawania, odejmowania i mnożenia, bo pani sprzedawczyni - w tej roli wystąpiła dziś p. Monika - pytała ile powinni zapłacić i jaką kwotę reszty otrzymać. Każdy klient spisał się na medal i doskonale znał odpowiedź na te pytania.

To była bardzo pouczająca praktyczna lekcja matematyki. Inspiracją do jej zorganizowania było opowiadanie, które czytaliśmy wspólnie dzień wcześniej.

Kolejne ciekawe lekcje przed nami - więcej zdjęć z naszego matematycznego sklepu można obejrzeć w Galerii zdjęć klas I-III.

Katarzyna Witanowska, Monika Sowa

• JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM?

• 27.04.2022
        • Droga Uczennico! Drogi Uczniu!
          Pamiętaj, że na poziom Twojego stresu na dzień przed egzaminem mają wpływ wszystkie wcześniej podjęte przez Ciebie działania, Twoje przygotowanie, codzienne nawyki oraz Twój sposób myślenia.
          To Ty masz ogromny wpływ na to, jak się dziś czujesz!